Skip to content

Bazilika sv. Antuna Padovanskoga

SVETI DUH, ZAGREB

Ksaver – križni put za djecu

IMAG8271

Djeca iz naše župe krenula su u nedjelju, 6. ožujka na Ksaver gdje se tradicionalno održava križni put za djecu iz župa Gornjogradskoga dekanata. Djece pješaka na križnom putu bilo je dvadesetak. Svoj hod započeli smo na grobu kardinala Stepinca i u njega smo na poseban način uključili malu Tonkicu (Jerković) i malog Mateja (Puljiz) koji nose križ bolesti. Hodajući uz zajedničko druženje kroz razgovor  brzo smo stigli do Ksavera. Uputili smo se na našu devetu postaju gdje su nam se pridružili još neki naši župljani.  Po završetku križnog puta osladili smo se kiki bombonima zahvaljujući našem župniku koji ih je omogućio.  Radosna srca uputili smo se svojim kućama s porukom križa – svatko ima svoj križ koji nosi, ali tu je Isus koji pokazuje kako se on nosi.