Skip to content

Bazilika sv. Antuna Padovanskoga

SVETI DUH, ZAGREB

Hodočašće u Zadar i Šibenik

U organizaciji Veritasa – Glasnika sv. Antuna i naše Župe organizirano je hodočašće u Zadar i Šibenik.

U Hrvatskom nacionalnom svetištu sv. Nikole Tavelića u srijedu 14. studenoga svečano je proslavljen blagdan prvoga hrvatskog kanoniziranog sveca. Proslava je započela već u jutarnjim satima. Mise su u Svetištu slavljene u 8 i 10.30 sati. Posebno svečano misno slavlje proslavljeno je u večernjim satima, a predvodio ga je, u koncelebraciji s brojnim svećenicima, vrhbosanski nadbiskup kardinal Vinko Puljć. Neposredno prije mise održana je tradicionalna procesija ulicama grada Šibenika s najstarijom slikom sv. Nikole Tavelića.

Tomu je prethodilo hodočašće crkvama grada Zadra gdje je naše župljane ljubazno kroz Zadar vodio fra Bojan Rizvan, župnik.